Сьогодні ми бачимо багет скрізь - в квартирах і художніх галереях, в офісах і церквах, в обрамленні картин і фотографій. Він став звичним і популярним елементом декору. Однак ми не замислюємося про те, що виник він не сьогодні, не в минулому столітті, а ще в стародавні часи.
Будучи окремою сторінкою в історії мистецтва, історія виникнення декоративного багету викликає цікавість у багатьох дослідників. Адже питання недостатньо вивчене і думки часто досить суперечливі.
Існують думки істориків про те, що предтечею сучасного багету був бордюр, який використовувався при оформленні мозаїчних панно із зображенням міфічних сцен на стінах палаців і храмів ще в третьому тисячолітті до нашої ери. Завдяки такому бордюру мозаїки краще виділялися на загальному фоні. І хоча тоді багет був невіддільний від картини, подібне обрамлення зображень в древніх античних храмах можна вважати початком історії декоративного багету.
В епоху Середньовіччя прообразом сучасного багету були декоративні бордюри в книгах. Вони відокремлювали текст від решти змісту, а також, будучи прикрашеними орнаментом, виконували естетичну функцію.
З початком XI століття, Золотого століття готики, релігія і церква стають все більш важливими в житті суспільства. Відповідно розвивається і внутрішнє оформлення, інтер'єр самих храмів і церков. З'являються нові декоративні елементи, а всі твори обрамляють майстерним різьбленням по дереву, над якою працював сам автор ікон.
Однак багато мистецтвознавців схильні вважати, що класичний багет виник у XIII столітті в Італії. Великі майстри того часу, іконописці Джотто і Чімабуе, обрамляли свої роботи, прикрашаючи їх ліпними фігурами святих.
Спочатку багети були призначені для захисту полотна, але в Італії, центрі мистецтва і живопису, рами не могли бути суто функціональними, вони перетворювалися на окремий твір мистецтва. У XVI столітті в Італії зароджується багетна школа, а потім ремесло поширюється на Іспанію та Францію. Приклади класичних багетів збереглися до сьогодні в католицьких середньовічних храмах, у французькому Луврі і в іспанському Прадо.